Özgecan Aslan.. Masumluğun adı..

by Cemal GÜNDOĞDU on Pazartesi, Haziran 12th, 2017

Yazılan makaleleri gençliğimizin gelişimi için olumlu buluyormusunuz.?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bu makale Cemal GÜNDOĞDU tarafından hazırlanmıştır.

Özgecan Aslan.. Masumluğun adı..

Kim bilirdi başına böyle kötülükler geleceğini..
Kim bilirdi kalem tutan ellerinin, parmaklarının tek tek kesileceğini..
Kim bilirdi o masumluğun zorbalıkla yakılıp kül edileceğini..
Tek bilinen bir şey varsa, “Erkekliğimden utandım” kelimesinin çok rahat söylenebileceği, ne insan ne de hayvan bile diyemeyeceğimiz, hayvan da dahi bulunan şefkate sahip olamayan o mahlukların bunu zaten yapabileceklerini bilen ve bu şekilde yetiştiren annesi ve babasıdır. Oğlunun eğitiminden ve gelişiminden habersiz, çocuklarını zamanın akışına, suyun akışına bırakır gibi bırakan ve sahip çıkmayan bir ailenin çocuğunun bunu yapması aslında normal bir şeydir.
Bir söz vardır “Zararın neresinden dönülse kardır.” denir. Artık üzülmenin veya feryat etmenin bu kızımızı geri getirmeyeceği bir gerçektir.. Bu tür olayların tek çözümü vardır o da eğitimli bireyler yetiştirmektir. Bu acıların bir daha yaşanmaması ve tekrarlanmaması için çocuklarımızı eğitimli zıpkın gibi yetiştirmek zorundayız.
Eğer bu şekilde çocuklarımızı yetiştirmez isek, daha çok Özgecanlar olacaktır.. Belki bunlardan biri de, kendi kızımız olacaktır…
Gelelim kendi toplumsal konularımıza…
Gençlik kolumuzu kurduğumuzdan beri büyük saydığımız insanlardan yaklaşık üç haftadır kütüphane için dolap dilenmekteyiz. Ne hikmetse kendi işleri için çok rahat para bulabilen büyüklerimiz biz gençler için iki çift kitap dolabını dahi fazla görür, bizleri eğitimden, öğretimden yoksun bıraktıkları yetmiyormuş gibi, gençlik kolundan da yoksun bırakırlar, daha sonrada Özgecan olayları gibi olaylar patlak verdiğinde çok üzülürler çok.. Bilmezler ki bunların hepsinin kaynağı eğitimsizliktir. Eğer büyükler bir yerden u dönüşü yapıp gençliğize ilgi göstermez iseler, bizim de toplumumuzda Özgecan benzeri olayların yaşanması çok normal olacaktır. Bonzaicisini mi ararsın, içkicisini mi arasın, hırsızını mı ararsın. Bunları bir yer de sonlandırıp çocuklarımızı eğitime yönlendirmeliyiz. Atatürk der ki; “Bütün ümidim gençliktedir!” Hangimizin ümidi gençlikte değil? Hepinizin tek ümidi gençlikte, çocuklarımızdadır. O halde neden gençliğe önem vermiyorsunuz? Daha neyi bekliyorsunuz? Hemen şimdi ilk adımınızı atın. Gençlik kolumuza yardımda bulunun. Bir elinden de siz tutun. İnanın gençlerle birlikte bakın neleri değiştireceğiz yaşayarak görün..

Özgecan Aslan Mersinin tarsus ilçesinde 2015 şubat ayı içerisinde, bir minibüs şörünün tecavüz girişimine karşı koyması sonucu boğazı ve elleri kesilerek bir nehir kenarında yakılmış vaziyette bulundu. Uzun süre kamuoyunda ki gündemini korumuştur.

Yorumlar

Yorumlar

Share on Facebook
Share on Twitter

Yorum Yap